​Ermenistan’da büyük kapsamlı askeri tatbikatlarda SU-30 savaş uçakları da devreye girecek - Gündem
16 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մանի / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

08 Mart 2020  

​Ermenistan’da büyük kapsamlı askeri tatbikatlarda SU-30 savaş uçakları da devreye girecek -

​Ermenistan’da büyük kapsamlı askeri tatbikatlarda SU-30 savaş uçakları da devreye girecek ​Ermenistan’da büyük kapsamlı askeri tatbikatlarda SU-30 savaş uçakları da devreye girecek

Ermenistan Savunma Bakanlığının Basın Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan ‘Ermenistan Cumhuriyeti’ gazetesine konuştu ve ileride Ermenistan’da büyük kapsamlı askeri tatbikatların gerçekleştirileceğini duyurdu.

Bu tatbikatlarda büyük ihtimalle Ermenistan’ın yeni elde ettiği modern ve çok fonksyonlu SU-30 savaş uçakları da yer alacak.

Hovhannistan büyük kapsamlı tatbikatlarda ağır silahların ve füze sistmlerinin de kullanılacağını vurgulayarak SU-30 savaş uçaklarının da devreye girebileceğini ifade etti.

Ermenistan’da genel olarak her sene ‘Shant’ askeri tatbikatları gerçekleştiriliyor, fakat bu tatbikatlar daha çok stratejik önem taşıyor. Bu tatbikatlar ise askeri operasyonlar, atışlar odaklı olacak.

SU-30 savaş uçaklarının ilk grubu 2019 yılının Aralık ayında Ermenistan’a getirildi. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Ermenistan Cumhuriyetinin güvenliğini sağlamak açısından bunun önemli bir gelişme olduğunu ifade etti.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+