​Ermenistan’da büyük kapsamlı askeri tatbikatlarda SU-30 savaş uçakları da devreye girecek - Gündem
11 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Երեզկան / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

08 Mart 2020  

​Ermenistan’da büyük kapsamlı askeri tatbikatlarda SU-30 savaş uçakları da devreye girecek

​Ermenistan’da büyük kapsamlı askeri tatbikatlarda SU-30 savaş uçakları da devreye girecek ​Ermenistan’da büyük kapsamlı askeri tatbikatlarda SU-30 savaş uçakları da devreye girecek
Ermenistan Savunma Bakanlığının Basın Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan ‘Ermenistan Cumhuriyeti’ gazetesine konuştu ve ileride Ermenistan’da büyük kapsamlı askeri tatbikatların gerçekleştirileceğini duyurdu.

Bu tatbikatlarda büyük ihtimalle Ermenistan’ın yeni elde ettiği modern ve çok fonksyonlu SU-30 savaş uçakları da yer alacak.

Hovhannistan büyük kapsamlı tatbikatlarda ağır silahların ve füze sistmlerinin de kullanılacağını vurgulayarak SU-30 savaş uçaklarının da devreye girebileceğini ifade etti.

Ermenistan’da genel olarak her sene ‘Shant’ askeri tatbikatları gerçekleştiriliyor, fakat bu tatbikatlar daha çok stratejik önem taşıyor. Bu tatbikatlar ise askeri operasyonlar, atışlar odaklı olacak.

SU-30 savaş uçaklarının ilk grubu 2019 yılının Aralık ayında Ermenistan’a getirildi. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Ermenistan Cumhuriyetinin güvenliğini sağlamak açısından bunun önemli bir gelişme olduğunu ifade etti.

Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+