​65. Eurovision Şarkı Yarışması koronavirus nedeniyle iptal edildi - Gündem
14 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վանատուր / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

19 Mart 2020  

​65. Eurovision Şarkı Yarışması koronavirus nedeniyle iptal edildi

​65. Eurovision Şarkı Yarışması koronavirus nedeniyle iptal edildi ​65. Eurovision Şarkı Yarışması koronavirus nedeniyle iptal edildi
Avrupa Yayın Birliği, 65. Eurovision Şarkı Yarışması'nın koronavirüs nedeniyle iptal edildiğini açıkladı. Rotterdam'ın yarışmaya 2021 yılında ev sahipliği yapması planlanıyor. Koronavirüs nedeniyle uluslararası bir organizasyon daha iptal edildi.

Avrupa Yayın Birliği, bu yıl Hollanda'nın Rotterdam şehrinde düzenlenecek 65. Eurovision Şarkı Yarışması'nın iptal edildiğini duyurdu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Rotterdam'daki Eurovision Şarkı Yarışması'nın iptalini duyurmak zorunda olduğumuz için büyük bir üzgünlük içindeyiz.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Eurovision Şarkı Yarışması'nın devam etmesini sağlamak için birçok alternatif seçenek araştırdık.

Bununla birlikte, COVID-19'un Avrupa'ya yayılmasının yarattığı belirsizlik ve getirilen kısıtlamalar, Avrupa Yayın Birliği'nin (EBU) zor bir karar almasını gerektirdi.

Eurovision Şarkı Yarışması'nın son 64 yıldır her yıl kesintisiz olarak izleyicileri birleştirmesinden gurur duyuyoruz ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca hayran gibi Mayıs ayında gerçekleşemeyeceği için çok üzüldük."

Geçtiğimiz yıl İsrail'de düzenlenen yarışmayı Hollanda'yı temsil eden Duncan Laurence, Arcade adlı şarkısıyla kazanmıştı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+