Wizz Air Havayolu şirket Viyana -Yerevan ilk uçuşunu gerçekleştirecek - Gündem
20 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Արագած / Ժամ : Արփող

Gündem :

22 Mart 2020  

Wizz Air Havayolu şirket Viyana -Yerevan ilk uçuşunu gerçekleştirecek -

Wizz Air Havayolu şirket Viyana -Yerevan ilk uçuşunu gerçekleştirecek Wizz Air Havayolu şirket Viyana -Yerevan ilk uçuşunu gerçekleştirecek

Merkezi ve Doğu Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan “Wizz Air”, 20 Mart tarihinde Viyana - Yerevan ilk uçuşunu gerçekleştirecek.

Ermenistan Sivil Havacılık Komitesi’nin Facebook sitesinde yer alan açıklamaya göre uçak, Viyana’da yerel saati ile 13:55’te kalkacak ve Ermenistan saati ile 20:25’te iniş yapacak.

Bununla birlikte Sivil Havacılık Komitesi, koronavirüs hasta sayısının özellikle büyük olan 16 ülke vatandaşlarının Ermenistan’a girişinin yasaklandığını hatılattı. “Wizz Air”ın Yerevan’a ilk uçuşunun başlayacağı Avusturya da bu listede yer alıyor.

Ermenistan Başbakan Yardımcısı, OHAl’dan sorumlu Tigran Avinyan’ın 17 Mart tarihli kararıyla, Çin Halk Cumhuriyeti, İran İslam Cumhuriyeti, Güney Kore, Japon, İtalya, İspanya, Fransa, Almanya, İsviçre, Danimarka, Avusturya, Normeç, Belçika, İsveç, Hollanda ve Birleşik Krallık vatandaşlarının Ermenistan’a girişi yasaklandı. Bu ülkelerden dönen Ermenistan vatandaşları ise 14 gün boyunca karantina altına alınacak.

20 Mart 2020 sabahı itibarıyla Ermenistan’da tespit edilen koronavirüs vaka sayısı 136, virüsle ilk hastalanan kişi ise iyileşerek taburcu edildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+