​Türkiye dahil birtakım ülke vatandaşlarının Ermenistan`a girişi yasaklanıyor - Gündem
02 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Հրանդ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

23 Mart 2020  

​Türkiye dahil birtakım ülke vatandaşlarının Ermenistan`a girişi yasaklanıyor

​Türkiye dahil birtakım ülke vatandaşlarının Ermenistan`a girişi yasaklanıyor ​Türkiye dahil birtakım ülke vatandaşlarının Ermenistan`a girişi yasaklanıyor
Tüm dünyada yayılan koronavirüsün önlenmesi hedefiyle Ermenistan’da ilan edilen OHAL sorumlusu Tigran Avinyan’ın kararıyla, koronavirüs kaynaklı durumun özellikle tehlikeli olan birçok ülke vatandaşlarının Ermenistan’a girişi yasaklandı.

Ermenistan hükümetinin resmi internet sayfasından yayınlanan ve 23 Mart 2020 saat 23:59 itibarıyla yürürlüğe girecek olan karara göre, aşağıdaki listede yer alan ülke vatandaşları, ayrıca son 14 gün içerisinde bu ülkelerde bulunmuş olan üçüncü ülke vatandaşları Ermenistan’a giriş yapamaz.

1. ABD

2. Avustralya Milletler Topluluğu

3. Avrupa Birliği ülkeleri (Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Almanya, Danimarka, Estonya, İrlanda, İspanya, İtalya, Letonya, Litvanya, Hırvatistan, Kıbrıs, Yunanistan, Macaristan, Malta, Hollanda, İsveç, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Finlandya, Fransa)

4. Türkiye Cumhuriyeti

5. İsrail Devleti

6. İran İslam Cumhuriyeti

7. Kanada

8. Kore Cumhuriyeti

9. Japonya

10. Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı

11. Norveç Krallığı

12. İsviçre Konfederasyonu

13. Çin Halk Cumhuriyeti

14. Rusya Federasyonu

15. Gürcistan

Bu sınırlama, sadece söz konusu ülkelerdeki diplomatik temsilciliklerin, konsoloslukarın ve uluslararası kuruluşların temsilicileri ile onların ailelerine uygulanmayacak.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+