​Gürcistan’dan dönen Ermenistan vatandaşları bilgilerini Ermenistan Büyükelçiliğine göndermeli - Gündem
05 Ağustos 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ահրանք / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

25 Mart 2020  

​Gürcistan’dan dönen Ermenistan vatandaşları bilgilerini Ermenistan Büyükelçiliğine göndermeli

​Gürcistan’dan dönen Ermenistan vatandaşları bilgilerini Ermenistan Büyükelçiliğine göndermeli ​Gürcistan’dan dönen Ermenistan vatandaşları bilgilerini Ermenistan Büyükelçiliğine göndermeli
Gürcistan’dan Ermenistan’a dönmek isteyen Ermenistan vatandaşları kendi verilerini Gürcistan’da Ermenistan Büyükelçiliğinin Facebook sayfasına göndermeli. Bununla ilgili Gürcistan’da Ermenistan büyükelçiliği açıklamada bulundu.

Marneuli be Bolnisi bölgelerinde alınan sıkı tedbirlerinden dolayı Ermenistan ve Gürcistan arasındaki Sadakhlo sınır kapısına doğru yol vatandaşlar için kapalı ve sadece kamyonlar ve tırlar geçebiliyor.

Böylece Gürcistan’dan Ermenistan’a geçmek isteyen vatandaşlar 25 Mart saat 12:00’a kadar Gürcistan’da Ermenistan Büyükelçiliğinin Facebook sayfasına yada armgeorgiaembassy@mfa.am e-posta adresine özel mesajla kendi kişisel bilgilerini göndermeli (isim, soyisim, telefon numarası, doğum tarihi, araba plakası vs.).

Ermenistan Büyükelçiliği daha sonra ek bir açıklamada bulunacağını da bildirdi.

Gürcistan’ın Marneuli bölgesi Ermenistan ile sınırda bulunuyor ve nüfusu yaklaşık 160.000 civarındadır. Yoğun olarak Azerbaycanlılar burada yaşıyor, fakat Ermeniler de var bu bölgede.
Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+