​Sarkozy ve Hollande, Fransalı Ermeni siyasetçi Patrik Devedjian hakkında konuştu - Gündem
26 Temmuz 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Նպատ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

30 Mart 2020  

​Sarkozy ve Hollande, Fransalı Ermeni siyasetçi Patrik Devedjian hakkında konuştu -

​Sarkozy ve Hollande, Fransalı Ermeni siyasetçi Patrik Devedjian hakkında konuştu ​Sarkozy ve Hollande, Fransalı Ermeni siyasetçi Patrik Devedjian hakkında konuştu

Fransa eski Cumhurbaşkanları Nikolas Sarkozy ve François Hollande koronavirüs hastalığından hayatını kaybeden ünlü Fransalı Ermeni siyasetçi Patrik Devedjian’a yönelik büyük saygılarını ifade ederek onun anısına kendi düşüncelerini dile getirdiler.

Kendi Twitter hesabından paylaşımda bulunan Nikolas Sarkozy yazısında “Patrik Devedjian tutkulu, samimi ve sadık bir kişilikti. Siyasette benim sevdiğim gibi ilke ve duygularıyla hareket ediyordu. Onun benim yanımda durduğundan dolayı gurur duyuyorum. Yakınlarına ve akrabalarına en derin üzüntümü iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanlarından François Hollande ise Devedjian’ın birçok sınamalardan geçen bir savaşçı olduğunu, fakat sonunda görülmeyen bir düşmana rastlayıp hayatını kaybettiğini belirtti.

François Hollande “Onun ve bu felaketin bütün kurbanlarının anısına saygıyla eğiliyorum. Bu mücadele büyük milli birlik istiyor” sözlerini dile getirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+