​Sarkozy ve Hollande, Fransalı Ermeni siyasetçi Patrik Devedjian hakkında konuştu - Gündem
24 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

30 Mart 2020 - Bu haber 144 kez okundu.  

​Sarkozy ve Hollande, Fransalı Ermeni siyasetçi Patrik Devedjian hakkında konuştu

​Sarkozy ve Hollande, Fransalı Ermeni siyasetçi Patrik Devedjian hakkında konuştu ​Sarkozy ve Hollande, Fransalı Ermeni siyasetçi Patrik Devedjian hakkında konuştu
Fransa eski Cumhurbaşkanları Nikolas Sarkozy ve François Hollande koronavirüs hastalığından hayatını kaybeden ünlü Fransalı Ermeni siyasetçi Patrik Devedjian’a yönelik büyük saygılarını ifade ederek onun anısına kendi düşüncelerini dile getirdiler.

Kendi Twitter hesabından paylaşımda bulunan Nikolas Sarkozy yazısında “Patrik Devedjian tutkulu, samimi ve sadık bir kişilikti. Siyasette benim sevdiğim gibi ilke ve duygularıyla hareket ediyordu. Onun benim yanımda durduğundan dolayı gurur duyuyorum. Yakınlarına ve akrabalarına en derin üzüntümü iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanlarından François Hollande ise Devedjian’ın birçok sınamalardan geçen bir savaşçı olduğunu, fakat sonunda görülmeyen bir düşmana rastlayıp hayatını kaybettiğini belirtti.

François Hollande “Onun ve bu felaketin bütün kurbanlarının anısına saygıyla eğiliyorum. Bu mücadele büyük milli birlik istiyor” sözlerini dile getirdi.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+