​Ermenistan Başbakanı, Artsakh`ta yapılan seçimlerden dolayı halkı tebrik etti - Gündem
28 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

03 Nisan 2020  

​Ermenistan Başbakanı, Artsakh`ta yapılan seçimlerden dolayı halkı tebrik etti

​Ermenistan Başbakanı, Artsakh`ta yapılan seçimlerden dolayı halkı tebrik etti ​Ermenistan Başbakanı, Artsakh`ta yapılan seçimlerden dolayı halkı tebrik etti
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Artsakh (Dağlık Karabağ) Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerini değerlendirdi.

Artsakh halkını tebrik eden Paşinyan, “Kanaatimci yüksek kaliteli seçimler yapıldı, bunu, yayınlanan veriler de ispat ediyor” ifadelerini kullandı.

“Özgür Vatan” Partisi’nin Başkanı, cumhurbaşkanı adayı Arayik Harutyunyan’ın ilk turda seçimi kazanmak için sadece birkaç yüz oy yetmediğini hatırlatan Ermenistan Başbakanı, seçim sonuçlarının oldukça etkileyici olduğunu vuguladı.

Genel seçimlere katılan siyasi güçlerin büyük sayısının ve seçim sonuçlarında ikinci, üçüncü sıralarda muhalif güçlerin yer aldığına dikkat çeken Paşinyan, Artsakh’ta demokrasinin güçlendirilmesinin, çatışmanın adil çözümü ve bölgesel barış ve güvenliğin sağlanması için önemli olduğunu kaydetti.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+