Yazar Masis Kürkçügil’de corona virüsü şüphesi - Gündem
29 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Վարագ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

05 Nisan 2020  

Yazar Masis Kürkçügil’de corona virüsü şüphesi -

Yazar Masis Kürkçügil’de corona virüsü şüphesi Yazar Masis Kürkçügil’de corona virüsü şüphesi

Yazar Masis Kürkçügil ve eşi, corona virüsüne yakalandıkları şüphesiyle tedavi altına alındı.

Türkiye’de sol literatüre yaptığı katkılarla tanınan, yayıncı ve yazar Masis Kürkçügil ile eşi İnci Kürkçügil, corona virüsüne yakalandıkları şüphesiyle tedavi altına alındı.

Kürkçügil çiftinin tedavi altına alındığını Kemal Koçak, Twitter’dan duyurdu. Koçak, “Sevgili Arkadaşlar Masis Abim ve eşi İnci, Koronavirüs hastalığı (Covid19) şüphesiyle Taksim Araştırma Hastanesi’nin acil servisindeler, Dr. İsmet Hazar kendileriyle yakından ilgileniyor ve bana da bilgi veriyor” dedi.

MASİS KÜRKÇÜGİL KİMDİR?
Masis Kürkçügil, 1947 yılında İstanbul doğdu. Feriköy Ermeni Ortaokulu, Atatürk Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde okudu. Köz Yayınları’nı kurdu, Sürekli Devrim dergisini çıkardı. Edirne Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nde Ekonomi ve İstatistik dersleri verdi, Yurt Ansiklopedisi’nde tarih koordinatörlüğü yaptı. Altı yılını Fransa’da mülteci olarak geçirdi. Birleşik Sosyalist Parti’nin (1994) kurucusu ve genel koordinatörü, sonra da ÖDP’nin (1996) kurucusu ve uluslararası ilişkiler sorumlusu oldu. Şu anda Yazın Yayınları’nın sahibi ve Yeniyol adında bir dergi çıkarıyor.


Bu haber sozcu.com.tr kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sozcu.com.tr) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sozcu.com.tr). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+