​Ermeni Soykırımı Müzesinden 24 Nisan’da Facebook profil resimleri değiştirme çağrısı - Gündem
27 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Վահագն / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

09 Nisan 2020  

​Ermeni Soykırımı Müzesinden 24 Nisan’da Facebook profil resimleri değiştirme çağrısı -

​Ermeni Soykırımı Müzesinden 24 Nisan’da Facebook profil resimleri değiştirme çağrısı ​Ermeni Soykırımı Müzesinden 24 Nisan’da Facebook profil resimleri değiştirme çağrısı

Ermeni Soykırımının 105’inci yıldönümüne doğru Ermeni Soykırımı Müze-Enstitüsü Ermenistan vatandaşlarına, tüm Ermenilere ve Ermeni halkının dostlarına çağrıda bulundu.

Yapılan çağrıda 24 Nisan tarihinde Facebook kullanıcıların kendi profil resimlerini değiştirip Müze-Enstitüsü tarafından hazırlanan özel çerçevre içinde Ermeni Soykırımında hayatı kaybeden, yada Ermeni Soykırımında hayatta kalabilen bir akrabasının resminin kullanılması isteniyor.

Resmin yanısıra o kişi hakkında küçük bir hikaye ve isim soyismin yazılması da öneriliyor.

Yada seçenek olarak Ermeni Soykırımı kurbanlarından Batı Ermeni düşünürlerin, siyasetçilerin, toplumsal faaliyetleriyle meşhur şahısların, fedailerin, askerlerin ve komutanların resimleri de kullanılabilir. Aynı zamnda Batı Ermenistan’ın kültürel mirasını temsil eden resimler de profil resimde yer alabilir.

Kullanılacak olan profil resimleri için özel hazırlanan çerçeve üzerinde sadece kısa bir yazı var ‘HATIRLIYORUM’.

Bu linke tıklayarak siz de profil resminizi bu çerçeveyle değiştirebilirsiniz:Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+