​Aurora” İnsani Girişimi’nden Ermenistan Sağlık Bakanlığı`na önemli destek - Gündem
24 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

09 Nisan 2020 - Bu haber 148 kez okundu.  

​Aurora” İnsani Girişimi’nden Ermenistan Sağlık Bakanlığı`na önemli destek

​Aurora” İnsani Girişimi’nden Ermenistan Sağlık Bakanlığı`na önemli destek ​Aurora” İnsani Girişimi’nden Ermenistan Sağlık Bakanlığı`na önemli destek
Aurora İnsani Girişimi’nin başlattığı #AraratChallenge hareketi, akciğer suni havalandırma cihazlarının satın alınması hedefiyle Ermenistan Sağlık Bakanlığı’na 120.000 ABD doları bağışladı.

Bunun ciddi ve önemli bir destek olduğunu vurgulayan Sağlık Bakanı Arsen Torosyan, tüm dünyanın sağlık sistemleri gibi Ermenistan’ın da koronavirüs salgınının yarattığı bu zor durumda tüm imkanlarıyla mücadele verdiğini kaydetti. Bakan, oluşan durumda tıbbı cihazlarına olan ihtiyacın hiç küçümsenmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Aurora”ya teşekkür etti.

Daha önce “Aurora” İnsani Girişimi, #AraratChallenge kapsamında toplanan tutarın Ermenistan Sağlık Bakanlığın’a destek amaçlı kullanılacağını duyurmuştu. Bu finansman ile alınan akciğer suni havalandırma cihazlarından en az bir tanes, Artsakh Cumhuriyet’ne gönderilecek.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+