​ABD Ermenistan’a 2000 adet koronavirüs testi verecek - Gündem
24 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Արփող

Gündem :

09 Nisan 2020 - Bu haber 124 kez okundu.  

​ABD Ermenistan’a 2000 adet koronavirüs testi verecek

​ABD Ermenistan’a 2000 adet koronavirüs testi verecek ​ABD Ermenistan’a 2000 adet koronavirüs testi verecek
Ermenistan’da Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Ermenistan’a ABD tarafından 2000 adet koronavirüs testi gönderileceği açıkladı.

Ayrıca, Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamaya göre ABD Nükleer enerjisi uluslararası geliştirme ajansı COVID-19 yeni koronavirüs salgınına karşı mücadele kapsamında 6 miliyon dolarlık destek sağlayacak. Bu kapsamda koronavirüs test paketleri için de destek verilecek.

Daha önce de Ermenistan Hükümeti Ermenistan’da koronavirüs testlerinin yerli üretimi gerçekleştirmek için Moleküler biyoloji enstitüsüne destek vereceğini açıklamıştı.

Hatırlanacağı üzere 16 Mart tarihinden 14 Nisan tarihine kadar Ermenistan’da koronavirüs salgınını önlemek için Olağanüstü hal ilan edildi. 25 Mart’tan itibaren sokağa çıkmasını sınırlandıran kural yürürlüğe girdi ve 12 Nisan tarihine kadar devam edecek. Ermenistan Hükümeti bu durumdan dolayı meydana gelen ekonomik sorunlarını gidermek adına vatandaşlar için 9 tane destek paketi oluşturdu.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+