​Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği Kalın`ın Ermenistan hakkındaki iddialarını yalanladı - Gündem
19 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

16 Nisan 2020  

​Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği Kalın`ın Ermenistan hakkındaki iddialarını yalanladı -

​Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği Kalın`ın Ermenistan hakkındaki iddialarını yalanladı ​Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği Kalın`ın Ermenistan hakkındaki iddialarını yalanladı

Türkiye’nin Azerbaycan Büyükelçiliği, Türkiye tarafından Ermenistan’a koronavirüse karşı mücadele kapsamında yardım iddialarını yalanladı. 13 Nisan’da yayınlanan açıklamada, daha önce Ermenistan tarafının konuyla ilgili yaptığı açıklamalar doğrulanırken, Türkiye tarafından Ermenistan’a yardım sağlanmasına yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

Açıklamada, “Türkiye’li yetkililer, hümaniter destek olarak, Türkiye’de yaşayan yaklaşık 70 Ermenistan vatandaşının Gürcistan üzerinden kendi ülkelerine dönmesini sağladı. Bunun dışında herhangi bir yardım söz konusu değil” ifadelerine yer verildi.

Günler önce Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ermenistan’ın koronavirüse karşı mücadele kapsamında Türkiye’den yardım istediğini ve Türkiye’nin de bu yardımı göndermeye hazırlandığını iddia etmişti.

Konuya değinen Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Anna Nağdalyan ise, Türk tarafıyla işbirliğinin, sadece Türkiye’deki Ermenistan vatandaşlarının tahliyesiyle sınırlı olduğunu ve bu konu dışında Türkiye’den herhangi bir yardım istenmediğini açıklamıştı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+