​Kaliforniya öğrencileri Ermeni Soykırımının inkarına karşı sessiz protesto düzenledi - Gündem
29 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Վարագ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

24 Nisan 2020  

​Kaliforniya öğrencileri Ermeni Soykırımının inkarına karşı sessiz protesto düzenledi -

​Kaliforniya öğrencileri Ermeni Soykırımının inkarına karşı sessiz protesto düzenledi ​Kaliforniya öğrencileri Ermeni Soykırımının inkarına karşı sessiz protesto düzenledi

Ermeni Öğrenciler Birliği Kaliforniya Devlet Üniversitesi (UCI), Los Angeles Üniversitesi (UCLA), Northridge Üniversitesi (CSUN) ve başka üniversitelerin Ermeni öğrencilerle birlikte Ermeni Soykırımının inkarına karşı sessiz protesto eylemi gerçekleştirdi.

Bu eyleme katılan öğrenciler üniversitelerin içinde ağızları kapalı sadece pankartlarla ‘konuşuyorlar’. Protesto eyleminin amacı Türkiye iktidarının Osmanlı geçmişini benimsediğini ve Ermenilere yapılan Soykırım ideolojisine hemfikir olduklarını, günümüzde Türkiye ve ABD tarafından Soykrımın inkar edilmesini göstermektir.

Öğrenciler Ermeni halkın nefrete, insanlığa karşı işlenen suçlara ve soykırımlara karşı hep mücadele edeceğini de ifade ettiler.

Gençlere göre 1915‘te başlayan soykırım nefret, ayrımcılık ve ırkçılığın sonucunda meydana geldi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+