​İlham Aliyev faşizme karşı zaferin 75’inci yıldönümü tekrar Ermeni karşıtı propaganda için kullandı - Gündem
28 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Սիմ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

08 Mayıs 2020 - Bu haber 133 kez okundu.  

​İlham Aliyev faşizme karşı zaferin 75’inci yıldönümü tekrar Ermeni karşıtı propaganda için kullandı

​İlham Aliyev faşizme karşı zaferin 75’inci yıldönümü tekrar Ermeni karşıtı propaganda için kullandı ​İlham Aliyev faşizme karşı zaferin 75’inci yıldönümü tekrar Ermeni karşıtı propaganda için kullandı
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev İkinci Dünya Savaşı sırasında faşizme karşı zaferinin 75’inci yıldönümünü fırsatını kullanarak tekrar geleneksel Ermeni karşıtı propagandayı dile getirmeden yapamadı.

Artık senelerce tekrarladığı ve tarihi çarpıtarak yorumladığı Ermeni ulusal kahraman Garegin Nzhdeh (Ter-Harutyunyan) imajından bir faşist yaratma çabalarıyla bilinen Azerbaycan propagandası bu sene de büyük Ermeni evladının adını vermeden edemedi.

İlham Aliyev Rus TASS haber ajansına verdiği son röportajlardan birinde Ermenistan Hükümetini ‘faşist cellatlarını kahramanlaştırmakta suçladı’.

Garegin Nzhdeh’in 6 metrelik heykelinin Yerevan’ın kalbinde dikildiğinden dolayı rahtsızlığını dile getiren Aliyev kendi ülkesindeki demokrasi durumunu bir tarafa bırakıp Ermenistan’daki demokrasi durumundan endişelerini ifade ediyor.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Anna Naghdalyan Ermenilerin İkinci Dünya Savaşı sırasında faşizme karşı mücadele eden bütün kahramanları gururla andıklarını dile getirerek, Azerbaycan’ın aynı şekilde davranmadığını işaret etti.

Anna Naghdalyan özellikle şu an Azerbaycan sınırları içerisinde bulunan Çardaklı köyünde İkinci Dünya Savaşı kahramanlarından Ermeni Mareşaller Hovhannes Baghramyan ve Hamazasp Babajanyan’a adanan ve Azerbaycan Cumhuriyeti döneminde harabeye dönüştürülen anıtların ne zaman restore edileceğini sordu Azerbaycan yönetimine.
Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+