​İlham Aliyev faşizme karşı zaferin 75’inci yıldönümü tekrar Ermeni karşıtı propaganda için kullandı - Gündem
29 Temmuz 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Վարագ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

08 Mayıs 2020  

​İlham Aliyev faşizme karşı zaferin 75’inci yıldönümü tekrar Ermeni karşıtı propaganda için kullandı -

​İlham Aliyev faşizme karşı zaferin 75’inci yıldönümü tekrar Ermeni karşıtı propaganda için kullandı ​İlham Aliyev faşizme karşı zaferin 75’inci yıldönümü tekrar Ermeni karşıtı propaganda için kullandı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev İkinci Dünya Savaşı sırasında faşizme karşı zaferinin 75’inci yıldönümünü fırsatını kullanarak tekrar geleneksel Ermeni karşıtı propagandayı dile getirmeden yapamadı.

Artık senelerce tekrarladığı ve tarihi çarpıtarak yorumladığı Ermeni ulusal kahraman Garegin Nzhdeh (Ter-Harutyunyan) imajından bir faşist yaratma çabalarıyla bilinen Azerbaycan propagandası bu sene de büyük Ermeni evladının adını vermeden edemedi.

İlham Aliyev Rus TASS haber ajansına verdiği son röportajlardan birinde Ermenistan Hükümetini ‘faşist cellatlarını kahramanlaştırmakta suçladı’.

Garegin Nzhdeh’in 6 metrelik heykelinin Yerevan’ın kalbinde dikildiğinden dolayı rahtsızlığını dile getiren Aliyev kendi ülkesindeki demokrasi durumunu bir tarafa bırakıp Ermenistan’daki demokrasi durumundan endişelerini ifade ediyor.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Anna Naghdalyan Ermenilerin İkinci Dünya Savaşı sırasında faşizme karşı mücadele eden bütün kahramanları gururla andıklarını dile getirerek, Azerbaycan’ın aynı şekilde davranmadığını işaret etti.

Anna Naghdalyan özellikle şu an Azerbaycan sınırları içerisinde bulunan Çardaklı köyünde İkinci Dünya Savaşı kahramanlarından Ermeni Mareşaller Hovhannes Baghramyan ve Hamazasp Babajanyan’a adanan ve Azerbaycan Cumhuriyeti döneminde harabeye dönüştürülen anıtların ne zaman restore edileceğini sordu Azerbaycan yönetimine.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+