​Azerbaycan Uluslararası hukuğa aykırı bir şekilde askeri tatbikatlar düzenliyor - Gündem
05 Ağustos 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ահրանք / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

15 Mayıs 2020  

​Azerbaycan Uluslararası hukuğa aykırı bir şekilde askeri tatbikatlar düzenliyor -

​Azerbaycan Uluslararası hukuğa aykırı bir şekilde askeri tatbikatlar düzenliyor ​Azerbaycan Uluslararası hukuğa aykırı bir şekilde askeri tatbikatlar düzenliyor

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'nın yayınladığı açıklamada göre 18-22 Mayıs tarihleri arasında büyük kapsamlı tatbikat gerçekleştireceğini açıkladı.

Ermenistan Savunma Bakanlığı bununla ilgili açıklamada bulunarak tatbikatların saldırı amaçlı olduğunu ve çok namlulu roketatar sistemlerinin de kullanılacağını bildirdi.

Azerbaycan’da yapılması öngörülen büyük kapsamlı askeri tatbikatlar artık kaçıncı kez önceden duyurmadan gerçekleştiriliyor. Bu güvenlik ortamını zedeleyen ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT)'nın, Güven ve Güvenlik Artırıcı Önlemlere ilişkin Viyana Belgesi-2011 açısından aykırı bir davranıştır.

Ermenistan Savunma Bakanlığı Covid-19 pandemisine karşı uluslararası mücadelenin sürdüğü bu günlerde Azerbaycan’ın bu tür kışıkırtıcı adımlarını kınadığını ve tatbikatlar sırasında Ermenistan yada Artsakh (Karabağ) devlet sınırına yönelik herhangi bir provokasyon yaşandığında gereken karşılığı vereceğini vurguladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+