​Gürcistan’dan Ermenistan’a destek mesajı: ‘Yanınızdayız’ - Gündem
26 Ekim 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Սահմի / Օր : Նպատ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

30 Mayıs 2020  

​Gürcistan’dan Ermenistan’a destek mesajı: ‘Yanınızdayız’ -

​Gürcistan’dan Ermenistan’a destek mesajı: ‘Yanınızdayız’ ​Gürcistan’dan Ermenistan’a destek mesajı: ‘Yanınızdayız’

Gürcistan Ulusal Hastalık Kontrol ve Halk Sağlığı Merkezi Başkanı Amiran Gamkrelidze Ermenistan ve Gürcistan’ın çok farklı konularda birbirlerini destek olduklarını ifade ederek Covid-19 koronavirüs salgının da bu açıdan istisna olmadığını vurguladı.

Gamkrelidze açıklamasında “Eğer Ermenistan, hastaların tedavisi de dahil olmak üzere herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç duysa Gürcistan destek olmaya hazır” ifadelerine yer verdi.

Ermenistan’da bulunan ve durumları kritik olan hastaların Gürcistan’da tedavi ihtimaliyle ilgili sorusuna cevaben Ulusal Hastalık Kontrol ve Halk Sağlığı Merkezi Başkanı “Biz kardeş halklarıyız, hep birbirimize destek veriyoruz ve Ermenistan Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkeziyle de çok iyi ilişkilerimiz var” sözlerini dile getirdi.

Gerekirse hem test yapma, hem de hastaların tedavisi konusunda yardım etmeye hazır olduklarının altını çizen Gamkrelidze Ermenistan Sağlık Bakanlığından böyle bir rica olduğu halde hemen harekete geçip elinden geleni yapacakalrını belirtti.

Gürcü yetkili 1988 yılında Ermenistan’da yaşanan korkunç deprem sırasında ilk Gürcilerin yardıma koştuğunu hatırlatarak “Biz hep yanınızdayız” diye mesaj verdi Ermenistan’a.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
Online Ziyaretçi : 57 ¦ Üye : 0 ¦ Robot : 6 ¦ Bugün Tekil : 4.533 ¦ Çoğul 4.533 ¦ Toplam Tekil : 444.565 ¦ Çoğul : 444.920 ¦ Üye Sayımız : 0 ¦ Ip : 3.236.232.99
+