​Ermenistan Parlamentosu Başsavcı`nın muhalif lideri Tsarukyan’ı tutuklama dilekçesini kabul etti - Gündem
18 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Մասիս / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

17 Haziran 2020  

​Ermenistan Parlamentosu Başsavcı`nın muhalif lideri Tsarukyan’ı tutuklama dilekçesini kabul etti -

​Ermenistan Parlamentosu Başsavcı`nın muhalif lideri Tsarukyan’ı tutuklama dilekçesini kabul etti ​Ermenistan Parlamentosu Başsavcı`nın muhalif lideri Tsarukyan’ı tutuklama dilekçesini kabul etti

Ermenistan Parlamentosu muhalif lideri, ikinci siyasi gücü olan ‘Müreffeh Ermenistan’ parti lideri, Gagik Tsarukyan’ın tutuklanması için Ermenistan Başsavcısı Artur Davtyan’ın dilekçesini oybirliğiyle kabul etti.

Oylamaya katılan bütün 87 milletvekili evet oyu kullandı. Oylamaya ‘Müreffeh Ermenistan’ ve ‘Parlak Ermenistan’ parti milletvekilleri katılmadı.

Tutuklamaya izin vermesini sağlayan dilekçebib kabulünden önce Ermenistan Parlamentosu Gagik Tsarukyan’ın dokunulmazlığını kaldırmasına dair dilekçeyi de oybirliğiyle kabul etmişti.

Hatırlanacağı üzere Ermenistan Meclisi, parlamentodaki en büyük muhalefet grubu olan Ermenistan Refah Partisi lideri iş insanı Gagik Tsarukyan yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle dokunulmazlığını kaldırdı.

Milletvekilliğinin yanında ülkenin en zengin iş adamlarından biri olan Çarukyan yasa dışı yollarla kumarhane işletmek, parayla oy satın almak, arazi mafyalığı gibi suçlardan ötürü devleti yaklaşık 62 milyon dolar zarara uğratmakla suçlanıyor. Tsarukyan hakkında ayrıca tutuklama kararı bulunuyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+