​Sınırda dalgalanan Ermenistan ve Rusya bayrakları müttefik ilişkilerimizi sembolize ediyor - Gündem
11 Ağustos 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Երեզկան / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

07 Temmuz 2020  

​Sınırda dalgalanan Ermenistan ve Rusya bayrakları müttefik ilişkilerimizi sembolize ediyor

​Sınırda dalgalanan Ermenistan ve Rusya bayrakları müttefik ilişkilerimizi sembolize ediyor ​Sınırda dalgalanan Ermenistan ve Rusya bayrakları müttefik ilişkilerimizi sembolize ediyor
Ermenistan Cumhurbaşkanlığı Halkla ilişkiler dairesinden edinen bilgilere göre Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan geçen haftasonu Ermenistan devlet sınırını, Rus sınır askerlerinin görev yaptıkları üslerini ziyaret etti.

30 Eylül 1992 tarihinde Ermenistan ve Rusya devletleri arasında imzalanan anlaşmaya göre Türkiye ve İran ile Ermenistan sınırında Rus askeri üssü görevlendirildi ve sınır kontrolünü Rus askerler gerçekleştiriyor.

Ermenistan’da Rusya Federal Güvenlik Servisine bağlı sınır askerleri daire başkanı, Korgeneral Roman Golubitsky Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’a sınırdaki durumu izah etti.

Golubitsky tüm görevlerini gerektiği gibi ve sorunsuz bir şekilde yerine getirdiklerini ifade etti.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan sınırda dalgalanan Ermenistan ve Rusya bayraklarının iki ülke arasındaki sıkı müttefik ilişkilerinin bir simgesi olduğunu vurguladı.

Armen Sarkisyan eşi Nune Sarkisian ile birlikte sınıra yakın bulunan ve Ermeni Bagratuni Krallığının başkenti Ani’nin harabelerinin göründüğü Nor Şen (Kharkov) köyünü de ziyaret ederek bu köyün tek sakini olan Vahandukht ninesiyle de sohbet ettiler.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+