​Ermenistan-Azerbaycan sınırında görev yapan iki Ermeni polis hafif yaralandı - Gündem
27 Kasım 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Տրե / Օր : Վահագն / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

13 Temmuz 2020  

​Ermenistan-Azerbaycan sınırında görev yapan iki Ermeni polis hafif yaralandı -

​Ermenistan-Azerbaycan sınırında görev yapan iki Ermeni polis hafif yaralandı ​Ermenistan-Azerbaycan sınırında görev yapan iki Ermeni polis hafif yaralandı

Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin açtığı ateş sonucunda Ermenistan Savunma Bakanlığı Basın Sözcüsü Shushan Stepanyan’ın verdiği bilgilere göre sınır kontrol noktasında görev yapan iki Ermeni polis hafif yaralandılar.

Kendi Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda Shushan Stepanyan Azerbaycan tarafından farklı silahlardan açılan ateşten dolayı polislerin yaralandığını bildirdi.

Hatırlanacağı üzere Ermenistan Savunma Bakanlığının daha önce yaptığı açıklamasına göre 12 Temmuz’da saat 12:30'da, bir UAZ aracında hareket eden Azerbaycan birlikleri Tavush bölgesi yönünde bilinmeyen nedenlerden dolayı Ermenistan devlet sınırını ihlal etmeye çalıştı.

Ermeni tarafından yapılan bir uyarıdan sonra Azerbaycan askerleri arabalarını bırakıp mevzilerine geri çekildiler. Bundan sonra Azerbaycan birlikleri bir kez daha Ermeni mevzilerini ele geçirmeye ve topçu ateşi açmaya çalıştı. Ancak Ermenistan ordusundan karşılık alıp geri çekildi. Ermenistan birlikleri çatışmalarda kayıp vermedi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+