​Ermeni Dışişleri: Türkiye’nin duruşu Karabağ çözümüne zarar veriyor - Gündem
25 Eylül 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Արփող

Gündem :

16 Temmuz 2020  

​Ermeni Dışişleri: Türkiye’nin duruşu Karabağ çözümüne zarar veriyor -

​Ermeni Dışişleri: Türkiye’nin duruşu Karabağ çözümüne zarar veriyor ​Ermeni Dışişleri: Türkiye’nin duruşu Karabağ çözümüne zarar veriyor

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin duruşunun Karabağ çatışmasının barışçıl yollarla çözüm sürecine zarar verdiğine inandıklarını belirtti.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında, “Türkiye’nin yanlı ve kışkırtıcı davranışı, Karabağ çatışmasının barışçıl yollarla çözüme sürecine ciddi zarar veriyor ve Türkiye’nin, bu çatışmanın çözümüyle ilgili başta AGİT olmak üzere hiçbir uluslararası sürece dahil edilemeyeceği gerçeğini doğruluyor” ifadesine yer verildi.

Türkiye yönetiminin Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki gerilimle ilgili açıklamaların Bakü’ye koşulsuz desteğin yanı sıra, Güney Kafkasya bölgesine yönelik açık iddiayı içerdiği ifade edilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diğer Türk yetkililerin bu iddiaya gerekçe olarak Türkiye’nin bölgedeki ‘tarihi misyonunu’ göstermeye çalıştığına işaret edildi.

Açıklamada, Türkiye’nin bu tür yaklaşımlarla Ermenistan ve tüm bölgenin güvenliği için tehdit oluşturduğu ve bu tehdide karşı koymak için daha geniş uluslararası işbirliğine ihtiyaç olduğu vurgulandı.

Bu haber sputniknews.com kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sputniknews.com) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sputniknews.com). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+