​Dışişleri’nin açıklamasından sonra Türkiye ilk kez Ermenistan`la doğrudan konuştu”:Türkolog - Gündem
17 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Ասակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

17 Temmuz 2020  

​Dışişleri’nin açıklamasından sonra Türkiye ilk kez Ermenistan`la doğrudan konuştu”:Türkolog -

​Dışişleri’nin açıklamasından sonra Türkiye ilk kez Ermenistan`la doğrudan konuştu”:Türkolog ​Dışişleri’nin açıklamasından sonra Türkiye ilk kez Ermenistan`la doğrudan konuştu”:Türkolog

16 Temmuz’da Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan Dışişleri Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamaya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın söz konusu açıklamasını Ermenihaber’e değerlendiren türkolog Anahit Veziryan Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın Ermenistan’a son 30 yılda ilk kez doğrudan cevap verdiğine dikkat çekti.

Veziryan'a göre, bölgede taraflı, dengesiz bir politika yürüttüp bölgesel barış ve istikrarı engelleyen Türkiye'nin 30 yıllık tutumunun değiştirmesinin nedeni, Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'nın, Türkiye'nin Ortadoğu, Doğu Akdeniz bölgesinde, Kuzey Afrika'daki istikrarsızlığa getiren politikasını ve orada yaşayan insanlar için bu politikanın ciddi ve geri dönüşü olmayan sonuçları olduğunu işaret eden açıklamasıdır.

Veziryan "Türkiye Dışişleri'nin açıklamasında yer alan yanlış, asılsız, inkarcı, dengesiz, bazen diplomatik etiketine aykırı ifadelerin kullanılması, Türkiye'nin kendine yönelik Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'nın sözlerini tamamen kabul ettiğini gösteriyor.

Komşuları suçlamadan önce, Türkiye bölgesel barış ve istikrar uğruna önce tek taraflı tutumlarından vaz geçmeli ve komşu ülkelerle ilişki kurmayı öğrenmelidir." sözüne ekledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+