Moskova’da Azerbaycanlılara ait pazardan dışarı çıkarılan Ermeni kayısıları Rusyalı Ermeniler satın - Gündem
26 Ekim 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Սահմի / Օր : Նպատ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

21 Temmuz 2020  

Moskova’da Azerbaycanlılara ait pazardan dışarı çıkarılan Ermeni kayısıları Rusyalı Ermeniler satın -

Moskova’da Azerbaycanlılara ait pazardan dışarı çıkarılan Ermeni kayısıları Rusyalı Ermeniler satın Moskova’da Azerbaycanlılara ait pazardan dışarı çıkarılan Ermeni kayısıları Rusyalı Ermeniler satın aldı[

Moskova’nın en büyük pazarlarından biri olan ‘Food City’ Ermenistan’dan gelen ve Ermeni kayısılarla yüklü tırlar pazarın Azerbaycanlı sahiplerinin talimatıyla dışarı çıkarılmıştı ve Ermeni kayısıların satışına izin verilmemişti.

Bu düşmanca tavrı Ermenistan-Azerbaycan sınırından yaşanan gerginlikten kaynaklanıyordu. Bazı Azerbaycanlılar da Ermeni kayısını satın alıp ‘boykot’ olarak ayaklarıyla ezmişti kayısıları.

Bütün bu olaylardsan sonra Moskova’daki ve genel olarak Rusya’daki Ermeniler harekete geçti ve Azerbaycanlıların bu sözde boykot eylemlerinin karşısında neredeyse Moskova’yı Ermeni kayısı festivali alanına dönüştürdüler.

Moskova’da ve Rusya’nın farklı şehirlerinde bulunan başka pazarlarda Ermeni kayısılarla yüklü tırlar için yer sağlandıktan sonra Ermeniler ve Rusyalılar akın akın gelip Ermeni kayısıları almaya başladı. Bu arada Ermeniler yemek masaları açtılar ve satın alanlara ikramda bulundular. Ermeni müzik, şarkı ve dansları da bu sürece eşlik ediyordu.

Son bilgilere göre ‘Food City’ yönetimi Ermeni tırlarıyla ilgili yasağı iptal etmiş.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
Online Ziyaretçi : 47 ¦ Üye : 0 ¦ Robot : 6 ¦ Bugün Tekil : 5.754 ¦ Çoğul 5.754 ¦ Toplam Tekil : 445.786 ¦ Çoğul : 446.141 ¦ Üye Sayımız : 0 ¦ Ip : 3.236.232.99
+