​İsveç’teki Ermeniler Ermenistan’a dayanışma için Büyükelçiliğ`in önünde etkinlik düzenledi - Gündem
03 Ağustos 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արամ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

23 Temmuz 2020  

​İsveç’teki Ermeniler Ermenistan’a dayanışma için Büyükelçiliğ`in önünde etkinlik düzenledi -

​İsveç’teki Ermeniler Ermenistan’a dayanışma için Büyükelçiliğ`in önünde etkinlik düzenledi ​İsveç’teki Ermeniler Ermenistan’a dayanışma için Büyükelçiliğ`in önünde etkinlik düzenledi

İsveç’teki Ermenistan Büyükelçiliği’nin önünde İsveçli Ermeniler Ermenistan’a dayanışma ve destek jesti olarak toplayıp etkinlik düzenlediler.

Ermenistan-Azerbaycan sınırından tırmanan gerginlikten sonra birkaç gündür durum biraz sakinleşti, fakat dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan Ermeniler etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Panorama.am haber ajansına konuşan İsveçli Ermeni Hayk Hakobyan orada yaşayan Azerbaycanlıların Ermenistan Büyükelçliğinin önünde gösteri gerçekleştireceklerini öğrenince hemen organize olup kendileri Ermenistan’a destek ifadesi olarak toplanıp etkinlik düzenlediklerini dile getirdi.

Birkaç saat Ermenistan Büyükelçiliğinin önünde Ermeni vatansever şarkılar seslendirildi, müzik çaldı ve danslar yapıldı.

Azerbaycanlılar Ermenistan Büyükelçiliği’nin binasına yaklaşmaya çalıştı, ama başarısız oldular ve Ermenileri bu kadar kalabalık halinde görünce uzaklaştılar.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+