​Kongre üyesi James Costa, Ermenistan`a saldıran Azerbaycan`ın cezalandırılmasını talep etti - Gündem
17 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Ասակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

23 Temmuz 2020  

​Kongre üyesi James Costa, Ermenistan`a saldıran Azerbaycan`ın cezalandırılmasını talep etti -

​Kongre üyesi James Costa, Ermenistan`a saldıran Azerbaycan`ın cezalandırılmasını talep etti ​Kongre üyesi James Costa, Ermenistan`a saldıran Azerbaycan`ın cezalandırılmasını talep etti

ABD Kongre üyesi James Costa, Ermenistan–Azerbaycan sınırında Azerbaycan’ın başlattığı savaş operasyonlarını kınayarak, ABD tarafından Azerbaycan’a verilen desteğin yeniden gözden geçirilmesini önerdi.

Costa, “12 Temmuz’dan beri Ermenistan sınırına yaklaşan Azerbaycanlı askerler, Tavuş idari bölgesinde sivil halka ateş açtı. Bu olaydan sonra çatışma maalesef tırmandı. Azerbaycan kuvvetleri, Ermeni okulları ve, dikkat, bu salgın şartlarında kişisel koruma ürünleri üreten fabrikayı vurdular. Azerbaycan cezalandırılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Şuanda ABD’nin, barışın sağlanması amacıyla Artsakh (Dağlık Karabağ) ile çalışmasının, daha önce hiç olmadığı kadar önemli olduğunu vurgulayan Kongre üyesi, Azerbaycan’ın uygunsuz eylemlerinnden dolayı güvenlik alanında bu ülkeye verilen desteğin yeniden gözden geçirilmesi, Ermenistan’a verilen desteğin ise artırılması gerektiğini vurguladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+