​Zaharova: Rusya, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki gerilimin tırmanmasını önlemek için somut adımla - Gündem
21 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

24 Temmuz 2020  

​Zaharova: Rusya, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki gerilimin tırmanmasını önlemek için somut adımla -

​Zaharova: Rusya, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki gerilimin tırmanmasını önlemek için somut adımla ​Zaharova: Rusya, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki gerilimin tırmanmasını önlemek için somut adımlar atıyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Rusya’nın Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki gerilimin tırmanmasını önlemek için somut adımlar attığını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Azerbaycan ile Ermeistan yaşanan son gerilime ilişkin açıklamada bulundu.

Zaharova, AGİT Minsk Grubu eş başkanlarının taraflarla sürekli temas halinde olduklarını ve BM Sekreterliği ile istişareler planlandığını belirtti.

Sözcü, "Uluslararası seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından, anlaşmazlığın çözümüyle ilgili tüm sorunların kapsamlı bir şekilde ele alınmasının mümkün olacağını umuyoruz" ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere 12 Temmuz tarihinde Azerbaycan, Ermenistan’ın Tavuş idari bölgesine saldırdı ve şu ana kadar Ermenistan’ın farklı sivil yerleşim yerlerini ve sınır mevzilerini bombalamadı. Ermenistan ordusu, duruma eşdeğer cevap verdiğini duyurdu. Ermenistan Savunma Bakanlığı, çıkan çatışmalarda 15 Temmuz itibarıyla biri Karabağ'da olmak üzere 13 İHA imha ettiğini duyurmuştu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, çıkan çatışmalarda 16 Temmuz itibarıyla 12 askerinin öldüğünü resmen ilan etmişti. Ermenistan, hasmın saldırılardan dolayı 5 askerinin şehit olduğunu belirtmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+