​Gürcistan`da yaşayan Azerbaycanlılar, ülkede Ermeni karşıtı ortam yaratmaya çalışıyor - Gündem
29 Eylül 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Վարագ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

27 Temmuz 2020  

​Gürcistan`da yaşayan Azerbaycanlılar, ülkede Ermeni karşıtı ortam yaratmaya çalışıyor -

​Gürcistan`da yaşayan Azerbaycanlılar, ülkede Ermeni karşıtı ortam yaratmaya çalışıyor ​Gürcistan`da yaşayan Azerbaycanlılar, ülkede Ermeni karşıtı ortam yaratmaya çalışıyor

Gürcistan’ın Kvemo Kartli bölgesindeki Marneuli şehrinde yaşayan Azerbaycanlılar, 26 Temmuz’da Ermeni karşıtı protesto eylemi düzenledi. “Cavakhk” Vakfının Genel Müdürü Armen Avetisyan, protesto sırasında “İşgale son, Karabağ’a özgürlük” ve “Bu mücadelede Gürcistan, Azerbaycan’la dayanışma içindedir” sloganlarının kullanıldığını bildirdi.

Avetisyan’a göre bu eylem, çatışma tarafı olmayan üçüncü ülkede savaş çağrısı ve çok uluslu Gürcistan’da halklar arası çatışma yaratma çabasından başka bir şey değildir.

Avetisyan, “Bu Ermeni karşıtı protesto eyleminden sonra da Kvemo Kartli bölgesinin Sadakhlo şehrinin polis karakolunun yakınında bir grup Azerbaycanlılar bir Ermeni genci darbederek kaçtı” açıklamasını yaptı.

Bunun çok tehlikeli bir olay olduğuna dikkat çeken “Cavakhk” Vakfının Müdürü, Gürcistan yetkili makamlarının, bu tür olayları önlemek ve suçluları cezalandırmak için acil önlemler alması gerektiğini, aksi takdirde öngörülemeyen ve istenilmeyen sonuçlar doğabileceğini vurguladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+