​Londra`da Azerbaycanlılar barışçıl Ermeni protestoculara saldırdı - Gündem
25 Eylül 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Արփող

Gündem :

29 Temmuz 2020  

​Londra`da Azerbaycanlılar barışçıl Ermeni protestoculara saldırdı -

​Londra`da Azerbaycanlılar barışçıl Ermeni protestoculara saldırdı ​Londra`da Azerbaycanlılar barışçıl Ermeni protestoculara saldırdı

Londra'da yaşayan Ermeniler, Azerbaycan'ın saldırılarına tepki amacıyla barışçcıl bir prgerçekleştirirken, bir grup Azerbaycanlı bölgede toplanarak Ermenilere saldırdı.

Azerbaycan-Ermenistan sınır hattında gerilim sürerken, yurt dışında yaşayan Ermenilerin Azerbaycan'a yönelik tepkileri dinmiyor. İngiltere'nin başkenti Londra'da toplanan yüzlerce Ermeni, geçtiğimiz 12 Temmuz’da Azerbaycan'ın Ermenistan'ın topraklarına saldırılarını protesto etmek için barışçıl bir yürüyüş düzenlediler.

Londra'da yaşayan bir Ermeni sosyal medya twitter üzerinden görüntüler paylaşarak Azerbaycanlıların barışçıl Ermeni protestoculara saldırıp, kavga kışkırttılar ve şişeler attılar.

Azerbaycanlılar ve Ermeniler arasında yaşanan arbedeyi polis müdahale etmeye çalıştı.

Daha önce Ermeni Facebook kullanıcılarından Suren Sarukhanyan Londra'da yapılan eylemin fotoğraflarını ve görüntülerini paylaşmıştı.

Bu görüntülerde Azerbaycanlılarla olan arbedesinden önce Ermenilerin milli danslarından Koçari oyunu oynayarak, Ermenistan'ın milli marşını söyleyerek Londra'da barışçıl bir eylem düzenlediğini gösteriliyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+