​Ermenistan Dışişleri Bakanı: İsrail Bakü’ye silah satışını derhal durdurmalı - Gündem
25 Eylül 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

30 Temmuz 2020  

​Ermenistan Dışişleri Bakanı: İsrail Bakü’ye silah satışını derhal durdurmalı -

​Ermenistan Dışişleri Bakanı: İsrail Bakü’ye silah satışını derhal durdurmalı ​Ermenistan Dışişleri Bakanı: İsrail Bakü’ye silah satışını derhal durdurmalı

Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan dün İsrail'in yüksek tirajlı gazetelerinden The Jerusalem Post’a verdiği demeçte, İsrail rejimi tarafından Azerbaycan Cumhuriyeti'ne satılan silahların Ermenistan'ın sivil altyapısını hedef için kullanıldığını' söyleyerek, ''Bakü'ye silah satışının derhal durdurması gerekir'' dedi.

Ermenistan dışişleri bakanı, Azerbaycan Cumhuriyeti ve Ermenistan sınırlarındaki son çatışmalara da işaretle, bu çatışmalarda Bakü'ye satılan İsrail İHA’larının rolüne temasla, ''Bakü yönetiminin bu dronları sivillere ve sivil altyapıya karşı kullanmaktan çekinmiyor' dedi.

Mnatskanyan, Ermeni ordusunun Azerbaycan Cumhuriyeti'ne ait bir dizi İsrail yapımı İHA’yı vurma eylemiyle ilgili olarak da, şunları söyledi: "Ermeni ordusu bu İHA’ları vururken bunların kimden satın aldığına veya kimin ürettiğine bakmadı.

İsrail medyası geçtiğimiz günlerde verdiği haberde, Azerbaycan Cumhuriyeti'nin İsrail'den satın aldığı dronların Ermenistan'a yönelik topçu saldırılarına ve istihbarat savaşına yardımcı olmada etkili olduğunu ve bu konuda önemli bir rol oynadığını bildirmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+