​Sırbistan Cumhurbaşkanı: Azerbaycan`a Ermenistan`dan 10 kat daha fazla silah sattık, bunu kimse kon - Gündem
25 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

07 Ağustos 2020 - Bu haber 60 kez okundu.  

​Sırbistan Cumhurbaşkanı: Azerbaycan`a Ermenistan`dan 10 kat daha fazla silah sattık, bunu kimse kon

​Sırbistan Cumhurbaşkanı: Azerbaycan`a Ermenistan`dan 10 kat daha fazla silah sattık, bunu kimse kon ​Sırbistan Cumhurbaşkanı: Azerbaycan`a Ermenistan`dan 10 kat daha fazla silah sattık, bunu kimse konuşmuyor
Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, son günlerde çok konuşulan Sırbistan’dan Ermenistan’a silah satma konusunda açıklamalarda bulundu.

Milli savunma sanayinin geliştirmenin tek yolu silah satışının olduğunu söyleyen Vucici; "Hem Azerbaycan hem de Ermenistan dostlarımızdır. Son yıllarda Azerbaycan'a Ermenistan'dan on kat daha fazla silah sattık, bunu herhangi bir basın organı niye yazmak istemiyor anlamıyorum. Savunma sanayi alanında 17 bin kişi çalışmakta, onlar işini kaybetmemeli. Kime de silah satalım, bundan memnun olmayacak biri olacak"ifadelerini kullandı.Günler önce Sırbistan'ın Azerbaycan'daki maslahatgüzarı Danitsa Veinoviç’in, Ermenistan'a silah gönderdikleri gerekçesiyle Azerbaycan Dışişleri Bakanlığına çağrıldığını da hatırlatalım.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+