​Paşinyan: Lübnan`a yarıdım götüren uçaklarla 100`e yakın kişi Ermenistan`a taşındı - Gündem
09 Aralık 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Ձոպաբեր / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

13 Ağustos 2020  

​Paşinyan: Lübnan`a yarıdım götüren uçaklarla 100`e yakın kişi Ermenistan`a taşındı -

​Paşinyan: Lübnan`a yarıdım götüren uçaklarla 100`e yakın kişi Ermenistan`a taşındı ​Paşinyan: Lübnan`a yarıdım götüren uçaklarla 100`e yakın kişi Ermenistan`a taşındı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Lübnan’a insani yardım götüren iki üçakla 100’e yakın Ermeninin Ermenistan’a geldiğini açıkladı.

Başbakan, Ermenistan’ın yetkili makamlarının, Lübnan’da patlama sonucunda evsiz kalan ve Ermenistan’a taşınmak isteyen vatandaşlarla ilgili araştırma yapmaya devam ettiğini açıkladı.

Paşinyan, ülkeye dönmek isteyen vatandaşların ihtiyaçlarını mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde değerlendirilmesi ve onların ülkeye yerleşmelerine destek verilmesi gerektiğini bir kez daha vurguladı.

Hatırlanacağı üzere, 4 Ağustüs tarihinde Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen güçlü patlama, büyük yıkımlara yol açtı. Patlama nedeniyle 13’ü Ermeni 200’den fazla kişi yaşamını yitirdi, 6000’e yakın kişi de yaralandı. Yaralılar arsında 300 kişinin Ermeni olduğu tespit edildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+