​Ermenistan`ın İsrail Büyükelçisi iki ülke arasındaki ilişkilerini derinleştirme formülünü öne sürdü - Gündem
16 Ekim 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Սահմի / Օր : Մանի / Ժամ : Բաւական

Gündem :

18 Ağustos 2020  

​Ermenistan`ın İsrail Büyükelçisi iki ülke arasındaki ilişkilerini derinleştirme formülünü öne sürdü -

​Ermenistan`ın İsrail Büyükelçisi iki ülke arasındaki ilişkilerini derinleştirme formülünü öne sürdü ​Ermenistan`ın İsrail Büyükelçisi iki ülke arasındaki ilişkilerini derinleştirme formülünü öne sürdü

Ermenistan'ın İsrail Büyükelçisi Armen Smbatyan "Globus" Yahudi gazetesine verdiği demeçte iki ülke arasındaki ilişkilere değindi.

Smbatyan’a göre kendi halkının refahına yönelik İsrail’in attığı adımları ve geçtiği yolu Ermenistan karşısında yükselen sorunların verimli bir şekilde çözümü için iyi örnek olabilir.

Ermenistan-İsrail ilişkileri insani temasları ve iki ülke arasındaki projeleri canlandırabilir, bu da işbirliği için Ermenistan Büyükelçisine gör sağlam bir zemin oluşturabilir.

Bu ilişkileri pekiştirecek etkinlikler arasında, anıtların açılması, konser ve sergilerin düzenlenmesi, kültür ve sanat temalı konferanslar, seminerler ve birçok başka etkinlikler yer alabilir.

Büyükelçiye göre halk temasları artık 2000 yıldır var olan Ermeni ve Yahudi halkların birbirini daha iyi anlamasını sağlayıp, yanlış anlamaların yolunu kesebilir ve böylece iki halk arasındaki ilişkilr yeni bir seviyeye ulaşabilir.

İsrail’de Ermenistan Büyükelçiliğinin açılmasına gelince Armen Smbatyan bu yolda daha önce çok zorlukların olduğunu, fakat diyalog sayesinde bu sorunların halledildiğini belirtti.

Armen Smbatyan ayrıca Yahudi diplomatlar, hukukçular ve yazarlar tarafından ilk defa Soykırım teriminin kullandığını ve Ermenilerin de bunu çok iyi bildiklerini ifade etti.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
Online Ziyaretçi : 38 ¦ Üye : 0 ¦ Robot : 2 ¦ Bugün Tekil : 12.510 ¦ Çoğul 12.520 ¦ Toplam Tekil : 282.322 ¦ Çoğul : 282.535 ¦ Üye Sayımız : 0 ¦ Ip : 3.234.211.61
+