​Ermenileri hedef alan kişiye suç duyurusu - Gündem
17 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ասակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

18 Ağustos 2020  

​Ermenileri hedef alan kişiye suç duyurusu -

​Ermenileri hedef alan kişiye suç duyurusu ​Ermenileri hedef alan kişiye suç duyurusu

Kral Pekinkaya' adlı kullanıcı Facebook hesabından canlı yayın yaparak Ermenileri öldürme çağrısında bulundu. Ermeni Üç Horan Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Simon Çekem, söz konusu hesapla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Facebook hesabından canlı yayın yaparak Ermeni yurttaşlara ve Ermenistan vatandaşlarına karşı nefret söylemleri kullanan Kral Pekinkaya adlı kullanıcı için Ermeni Üç Horan Kilisesi Vakfı harekete geçti.

Ermeni Üç Horan Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Simon Çekem, “Hem Ermenistan’dan gelen, hem de Türkiye’de yaşayan Ermenilerin kafalarını kesmek yetmez, parçalanmalıdır… Ermeniler gebertilmelidir” gibi nefret söylemlerinin yer aldığı videonun sosyal medyada yayılmasının ardından savcılığa gitti. Jurnaltr.com’a konuşan avukat Simon Çekem, “Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Hukuki olarak bu nefret söyleminde bulunan kişiye karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.Simon Çekem, Instagram üzerinden 27 Nisan 2020’de yaptığı bir paylaşımında, Ermeni asıllı Kim Kardashian’a yönelik hakaret içerikli sözleri nedeniyle tepki çeken Murat Övüç hakkında da suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusunda, Övüç’ün sözlerinin toplumu ayrımcılığa sürükleyerek ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’, ‘Hakaret’ ve ‘Tehdit’ suçlarını işlediği belirtilmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+