​Ermenistan’ı ziyaret eden turist, 6 saatte COVID-19 testinin cevabını alma fırsatına sahip - Gündem
18 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Մասիս / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

20 Ağustos 2020  

​Ermenistan’ı ziyaret eden turist, 6 saatte COVID-19 testinin cevabını alma fırsatına sahip -

​Ermenistan’ı ziyaret eden turist, 6 saatte COVID-19 testinin cevabını alma fırsatına sahip ​Ermenistan’ı ziyaret eden turist, 6 saatte COVID-19 testinin cevabını alma fırsatına sahip

Ermenistan Cumhuriyeti’ne gelenler, 6 saatte koronavirüs testi yaptırıp cevabı alma imkanına sahip. “Ermenistan Turizm” derneğinin halkla ilişkiler grubu “Armenpress” e, derneğin “Prom-Test” laboratuvarları ağı arasında “bu konuda” bir işbirliği anlaşması imzalandığı bilgisi verildi.

Memorandum, örneklemenin turistin kendi kendine tecrit yerinde yapılacağını, cevabın turistin e-postalarına otomatik olarak gönderileceğini, diğer örnekleme hizmetlerinde hizmet alanlara araştırma maliyetinin %50’si oranında indirim yapılacağını belirtmektedir.

Bununla ilgili belge, “Turizm Armenia” Derneği Başkanı Suzanna Azoyan ve “Prom-Test” laboratuvar Genelkurmay Başkanı Sjada Ginoyan tarafından imzalandı.

Turizm Ermenistan Derneği Başkanı Suzanna Azoyan, “Akıllı ve koordineli çalışmanın bir sonucu olarak, Ermenistan’ın bu benzeri görülmemiş turizm mücadelesinde de kazanacağına eminim. İlk turist akışını ne zaman gerçekleştireceğimizden bağımsız olarak, özel sektör B2B çalışmalarında maksimum kolaylık sağlamak için uluslararası ortaklarımızı zamanında bilgilendirmeye mümkün olduğunca hazır olmak istiyoruz” dedi.

Laboratuvar, Ermenistan’daki COVID-19 araştırmasının sonuçlarını en hızlı sürede, yani 6 saatte sağlıyor. Paret’in talimatları doğrultusunda yapılan dış kalite kontroller sonucunda laboratuvarın gereksinimlere %100 uygun olduğu değerlendirildi.

Olağanüstü halin hafifletilmesinin bu aşamasında, EC Adalet Bakanlığı’nın kararına göre, Ermenistan’a gelenlerin, olumsuz test sonucunun bir sonucu olarak süresi kısaltılabilen 14 günlük kendi kendine tecrit sürecinden geçmesi gerekiyor.Bu haber armradio.am kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio.am) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+