​Ermenistan ve Singapur Cumhurbaşkanları telefon görüşmesi yaptı - Gündem
01 Ekim 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Արեգ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

21 Ağustos 2020  

​Ermenistan ve Singapur Cumhurbaşkanları telefon görüşmesi yaptı -

​Ermenistan ve Singapur Cumhurbaşkanları telefon görüşmesi yaptı ​Ermenistan ve Singapur Cumhurbaşkanları telefon görüşmesi yaptı

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan Singapur’un ilk kadın Cumhurbaşkanı Halime Yakub ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İki taraf ta iki ülke arasındaki ilişkilerinin gelişmesi için büyük imkanların var olduğunu öne sürdü.

Cumhurbaşkanları ayrıca Covid-19 yeni tip koronavirüs pandemisine karşı iki ülkede atılan adımlarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Singapur Cumhurbaşkanı Avrasya Ekonomi Birliği ile imzalanan serbest ticaret anlaşmasının Ermenistan tarafından onaylandığından dolayı Armen Sarkisyan’a teşekkür etti.

Ermenistan Cumhurbaşkanı ise bu anlaşmanın hem iki taraflı, hem de çok taraflı ticari ekonomik ilişkilerin gelişmesi için büyük imkanlar sağlayacağını belirtti.

Armen Sarkisian Halime Yakub’a aynı zamanda Küçük ve başarılı devletler kulübü oluşturmakla ilgili kendi düşüncelerini anlattı.

Singapur Cumhurbaşkanı küçük devletleri birleştirmeye hedefleyen bu düşünceye ilgi gösterdiğini belli ederek kendisi için uygun bir vakitte Ermenistan Cumhurbaşkanını resmi ziyaret için Singapur’a davet etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+