​Gürcistan`da Ermeniler ile Azerbaycanlılar arasında koyun kavgası - Gündem
27 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Վահագն / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

24 Ağustos 2020  

​Gürcistan`da Ermeniler ile Azerbaycanlılar arasında koyun kavgası -

​Gürcistan`da Ermeniler ile Azerbaycanlılar arasında koyun kavgası ​Gürcistan`da Ermeniler ile Azerbaycanlılar arasında koyun kavgası

23 Ağustos tarihinde Cavaheti’de yaşayan Ermeniler ile Azerbaycanlılar arasında arbede çıktı. Arbedenin sebebinin, Azerbaycanlıların koyunlarının, Ermenilere ait arazilere girmesi olduğu öğrenildi.

Gürcistan’da faaliyet gösteren “Virk” tescilsiz partinin eşbaşkanı Davit Rstakyan, Ermeniler ile Azerbaycanlılar arasında yıllar boyunca hep bu tür sonrunların mevcut olduğunu bildirdi.

Rstakyan, “Henüz Sovyetler Birliği döneminde Azerbaycanlılar, kendi topraklarından koyunlarını otlatmak için bizim topraklarımıza getiriyordu. Uzun yıllar boyunca hep giriyorlardı ve bu sebepten dolayı kavga çıkmıştır. Şuanda arbedeye katılanlar kolluktadır. Bazen gerginlik olurdu ama böylesi bir çatışma ilk defa oldu” şeklinde konuştu.

Arbedeye katılan Ermenilerden 3’ünün gözaltına alındığı, kolluk karşısında toplanan Ermenilerin ise onların sebest bırakılmasını talep ettiği de öğrenildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+