Karabağ önümüzdeki 5 yıl içinde Rusya ile ilişkilerini genişletmeyi hedefliyor - Gündem
23 Temmuz 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ծմակ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

27 Ağustos 2020  

Karabağ önümüzdeki 5 yıl içinde Rusya ile ilişkilerini genişletmeyi hedefliyor -

Karabağ önümüzdeki 5 yıl içinde Rusya ile ilişkilerini genişletmeyi hedefliyor Karabağ önümüzdeki 5 yıl içinde Rusya ile ilişkilerini genişletmeyi hedefliyor

Artsakh (Karabağ) Cumhuriyeti için dış politikanın öncelikleriden biri de ilerideki 5 yıl içinde Rusya ile ilişkilerinin genişletmesi ve geliştirmesidir.

Bununla ilgili Artsakh Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan’ın Basın Sözcüsü Vahram Poghosyan, kendi Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda “Rusya Federasyonu ile Artsakh Cumhuriyeti ilişkileri dostluk siyaseti üzerinde inşa ediyor. Rusya’da en kalabalık Ermeni toplumu var ve Karabağ’dan farklı dönemlerde göç eden Ermenilerin çoğu Rusya’da bulunuyor. Yurttaşlarımızla bağlantıyı pekiştirmek için ileride Artsakh televizyonunun yayınlarında Rusça programları çoğaltacağız” ifadelerine yer evrdi.

Vahram Poghosyan ayrıca okul ve üniversite programlarında da Rusça derslerine daha çok vakit ayırmak için teklifte bulunucaklarını dile getirdi. Rusya Federasyonundan gelen turist sayısı büyüktür ve ileride Karabağ’da bilgi levhalarında da değişiklik yapılması, Rusça yazılar da eklenmesi öngörülüyor.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+