Azerbaycan bu sefer Brezilya’da Ermeni karşıtı eylem düzenledi - Gündem
09 Aralık 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Ձոպաբեր / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

31 Ağustos 2020  

Azerbaycan bu sefer Brezilya’da Ermeni karşıtı eylem düzenledi -

Azerbaycan bu sefer Brezilya’da Ermeni karşıtı eylem düzenledi Azerbaycan bu sefer Brezilya’da Ermeni karşıtı eylem düzenledi

Azerbaycan tarih gerçekleri çarpıtarak farklı Ermeni karşıtı eylemler ve etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bu kez Azerbaycanlılar Brezilya’nın başkenti Brasília’da, havaalanın yolunda “Ermenistan, Azerbaycan’a karşı saldırganlığını durdur” yazılı bir pano asmayı başardılar.

Fakat bu panonun sadece iki gün ömrü oldu. Ermenistan Büyükelçiliğinin hızlı devreye girmesiyle 25 Ağustos’ta yerleştirilen pano ayın 27’sinde artık kaldırılmış durumdaydı.

Breziya’da Ermeni toplunun temsilcilerinden ‘Ermeni genç fedayiler’ profesyönel futbol kulübünün kurucusu Sargis Karamekian olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Onun sözlerine göre bu ilk girişimi değil. Azerbaycanlılar daha önce de benzer eylemlerde bulundu. Özellikle Artsakh Cumhuriyetinin (Karabağ) başkenti Stepanakert ve Şuşi şehirleri Brezilya’nın bazı şehirleriyle kardeş şehir olarak ilan edilmesinden sonra Azerbaycan Büyükelçisi harekete geçmiş ve bu anlaşmaları iptal ettirmeye çalışmış. Fakat burada da Azerbaycanlılar başarılı olamadı.

Bu panonun da hiç bir şekilde işe yaramadığını belirterek Sarkis Karamekian Temmuz ayında Ermenistan-Azerbaycan sınır hattında yaşanan gerginlik ve çatışmalardan sonra Azerbaycan’ın dünya kamuoyununa yalan bilgiler ve çarpıtılan gerçekle sunmaya çalıştığını vurguladı.

İşte Azerbaycanlıların yerleştirdiği ve iki gün sonra kaldırılan o pano:
Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+