Lübnan Ermenilerine destek teletonunda 1.4 milyon dolar toplandı - Gündem
01 Ekim 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Արեգ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

01 Eylül 2020  

Lübnan Ermenilerine destek teletonunda 1.4 milyon dolar toplandı -

Lübnan Ermenilerine destek teletonunda 1.4 milyon dolar toplandı Lübnan Ermenilerine destek teletonunda 1.4 milyon dolar toplandı

Ermeni Batı Amerika Koloni Konseyi Lübnan Ermenileri için destek toplamaya devam ediyor ve bu kapsamda teleton gerçekleştirdi. Düzenlenen teleton sırasında yaklaşık 1.4 milyon dolar bağış kaydedildi.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta yaşanan patalamadan zarar gören Ermeniler için destek kampanyası “Tek millet, tek istikbal” sloganıyla gerçekleştiriliyor.

ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen teletonun açılışında Kilikya Ermeni Katolikosu 1.Aram da ABD Ermenilerine ve Lübnan Ermenilerin yanında duran bütün derneklere minnettarlığını ifade etti.

Üç buçuk saat süren teleton sırasında Batı Amerika bölgesinin Ermeni Davası Konseyi Başkanı Armen Sahakyan ve etkinliğe katılan diğer konuşmacılar Lübnan Ermenilerinin yaşadığı korkunç olayları farklı yönleriyle tanıttılar.

Hatırlanacağı üzere Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta 4 Ağustos tarihinde meydana gelen korkunç patlamanın sonucuyla toplam 220’den fazla kişi hayatını kaybetti ve 5000’den fazla kişi yaralandı. Ermenilerden 15 kişi hayatını kaybederken 300 kişi de yaralanmıştı.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+