​Karabağ Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından çözüme yönelik istek görmüyor - Gündem
09 Aralık 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Ձոպաբեր / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

03 Eylül 2020  

​Karabağ Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından çözüme yönelik istek görmüyor -

​Karabağ Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından çözüme yönelik istek görmüyor ​Karabağ Cumhurbaşkanı Aliyev tarafından çözüme yönelik istek görmüyor

Artsakh Cumhurbaşkanı Arayik Harutyunyan, Dağlık Karabağ ihtilafının normalleşmesi için müzakerelere hazır olmayan ve müzakereler aslında istemeyen Azerbaycan ile aynı masaya oturmak istemediğini ifade etti.

Artsakh Cumhuriyet’inin 29’uncu yıldönümü münasebetiyle düzenlenen basın açıklaması sırasında Arayik Harutyunyan konuyla ilgili düşüncelerini paylaştı.

Karabağ Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada “Gelin müzakerelerin konusunu tartışmak yerine savaşa hazırlanalım. Müzakereler olmayacak, ben görmüyorum. Öyle bir düşmanımız var ki Ermenistan Cumhuriyetinin devlet sınırlarına karşı saldırılar gerçekleştiriyor ve müzakereler istemiyor. Nükleer santrali vuracağız diyor, Stepanakert ve Artsakh Azerbaycan’ın sınırlarında yer almalı diyor. Böyle bir düşmanla ne konuşabiliriz ki?” sözlerine yer verdi.

Karabağ Cumhurbaşkanı gerçekçi olmaya ve Dağlık Karabağ ihtilafının yakın gelecekte çözümü mümkün olmayacağını anlamaya çağırdı ve müzakereler yeniden başlasa bile Artsak’ın güvenliğini zedeleyen herhangi bir seçeneğin ele alınmıyacağını belirtti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+