Ermenistan’da OHAL kaldırıldı, 6 aylık karantina ilan edildi - Gündem
11 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Երեզկան / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

05 Eylül 2020  

Ermenistan’da OHAL kaldırıldı, 6 aylık karantina ilan edildi -

Ermenistan’da OHAL kaldırıldı, 6 aylık karantina ilan edildi Ermenistan’da OHAL kaldırıldı, 6 aylık karantina ilan edildi

Ermenistan’da Covid-19 yeni tip koronavirüs pandemisinden dolayı Mart ayından beri ilan edilen ve her ay düzenli olaraka uzatılan Olağanüstü hal nihayet Hükümetin sunduğu ve Parlamentonun onayladığı tasarıyla kaldırıldı.

Böylece 11 Eylül tarihinden itibaren Ermenistan’da artık OHAL olmayacak. Fakat bunun yerine 6 ay boyunca gerektiğinde hemen karantina ilan edilebileceğine dair karar alındı.

Karantina ilan etme yetkisi Hükümete, Yerevan’da Belediye başkanına, ülkenin genelinde ise farklı idari bölgelerinin yöneticilerine verildi.

Eğer salgın iki ve fazla idari bölgede yada tüm ülkede yayılsa Hükümet tüm ülkede karantina ilan edecek. Böyle durumlarda virüsün yayıldığı bölgelere girş-çıkış için özel rejimi devreye girecek.

Ayrıca, gerektiğinde toplantı ve gösteri düzenleme hakkı, mal nakliyesi ve eğitim kuruluşlarının faaliyetleri de kısıtlanabilir.Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+