​Sağduyu nerede? - Gündem
28 Mayıs 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

08 Eylül 2020  

​Sağduyu nerede? -

​Sağduyu nerede? ​Sağduyu nerede?

Armen Sarkisyan: Ermenistan Nükleer Santrali’nin bombalanması bölgeyi Çernobil’e döndürür․

Cumhurbaşkanı Armen Sargsyan, bugün Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü (UNIDO) himayesinde Birleşik Arap Emirlikleri tarafından düzenlenen Küresel Sanayileşme Zirvesi’ne (GMIS 2020) katılmış olduğu, Başkanlık Ofisi tarafından bildirildi.

“Ermenistan koronavirüse karşı savaşırken, kendisi de enfeksiyonla mücadele eden komşumuz Azerbaycan, Ermenistan sınırında askeri operasyonlar başlattı.

Sağduyu nerede?

Diğer komşumuz Türkiye, Osmanlı İmparatorluğu’nda meydana gelen Ermeni Soykırımı’ndan 105 yıl sonra bir Ermeni olarak beni endişelendiren sert söylemlerle gündeme geldi.

Azerbaycanlı yetkililerin Ermenistan nükleer santraline saldırmakla tehdit etmelerinden de endişe duyuyorum.

Santralin bombalanması sadece Ermenistan’a değil, körfez ülkelerine varana kadar, tüm komşularımıza zarar verecek ve bölge için bir Çernobil haline gelecektir.

Eski dünyadan yeniye bu zorlu geçişte mantığımızı kaybetmeyeceğimizi, insanca hareket edeceğimizi, geleceğe odaklanacağımızı, geçmişte yarattığımızı biçeceğimizi umuyorum”,- denmiştir açıklamada.

Bu haber armradio.am kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (armradio.am) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(armradio.am). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+