Azerbaycan halk yazarı: Televizyon kanallarında sadece akıllı ve bilgili Ermeniler görüyoruz - Gündem
11 Ağustos 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Երեզկան / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

11 Eylül 2020  

Azerbaycan halk yazarı: Televizyon kanallarında sadece akıllı ve bilgili Ermeniler görüyoruz -

Azerbaycan halk yazarı: Televizyon kanallarında sadece akıllı ve bilgili Ermeniler görüyoruz Azerbaycan halk yazarı: Televizyon kanallarında sadece akıllı ve bilgili Ermeniler görüyoruz

Azerbaycan Halk yazarı Çingiz Abdullayev, kendi halkının cahillik ve cehaletinden dolayı çok kızgın olduğunu ifade etti.

Abdullayev bu konuyla ilgili bu şekilde açıklamalar yaptı:

“Bugün Lukaşenko ile ropörtaj yayınlıyorlardı. Her yerde onların (Ermenilerin) Rusya’nın önde gelen gazetecileri olduğunu söyleniyor. Dörtten ikisi Simonyan ve Babayan baş editörlerdir.

Rusya televizyon kanallarından Kurginyan, Sarkisov, Şakhnazarov, Poghosyan, Keosayan ve başkaları konuşmalar yapıyor. Sakın onların lobisinden söz etmeyin bana. Onlar gerçekten akıllı ve bilgili dehalardır ve Rusçaya çok iyi hakimdirler.

Bizim ise tam ters örenklerimiz var. İlham Aliyev’in ve Nikol Paşinyan’ın Rusça veya İngilizce konuşmaları hele bir kıyaslayın. Daha fazla yoruma gerek var mı?”


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+