Vefat - Harutyun (Arto) Nazaretyan - Gündem
17 Ocak 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Արաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

11 Eylül 2020  

Vefat - Harutyun (Arto) Nazaretyan -

Vefat - Harutyun (Arto) Nazaretyan Vefat - Harutyun (Arto) Nazaretyan

Dünden bu yana Sosyal medyada acı haber gündemde, Gedikpaşamızın eski sakinlerinden, babadan Mahmutpaşalı, tanınmış Çantacı esnaflarından, Zvartnots koro üyesi Arto Nazaretyanahpariğimizin vefatını derin teessürle bildiririz.

Öksüz bir çocukluk yaşayan Arto Nazaretyan insan sevgisini hep yüreğinde yaşamış, karıncayı ezmeyen, kimseyi üzmeyen ve sosyal yaşamı kendine görev sayan bir şahsiyetti. Bir zamanların Mahmutpaşasında Doktor lakaplı Züccaciyeci Kevork Nazaretyan oğlu Artoya hem ana hem baba olmuş elinden geldiğince topluma faydalı bir insan olarak yetiştirmişti, renkli bir kişilik olan Arto belki 70 yıldır Gedikpaşalı arkadaşlarından kopmamış vefatından üç gün önce arkadaşlarına en yakın zamanda birlikte Ermenistan ziyareti için sözleşmişlerdi, maalesef hiçbirşey düşündüğümüz gibi, istediğimiz gibi olmuyor, olamıyor yolun ışıklarla aydınlansın, ebedi istirahatgahın Rabbin Cenneti olsun rahat uyu. Merhumu dualarımızla uğurlarken kederli ahpariğine, eş dost akraba ve tüm sevdiklerine taziyelerimi sunar sabır ve metanet dilerim.

Խունկ Եւ Աղոթք Հոգւոյն Ի Հանգիստ, Աստուած հոգին լուսաւորէ: եւ հարազատներուն մխիթարութիւն պարգեւէ: Յիշեսցէ Տէր զհոգի նորոգ ննջեցելոյն և հանգուսցէ զնա ի լոյս երեսաց Աստուածութեան Իւրոյ. ամէն..

Cenaze Ayini 12 Eylül Cumartesi saat 13:00te Şişli Ermeni Mezarlığında okunan son duası ile aile kabristanına defnedilecektir..

Nazaret Davityan


Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+