​Rus havayolu şirketleri, Ermenistan’a uçuşlar gerçekleştirmek için başvuruda bulunuyorlar - Gündem
28 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Սիմ / Ժամ : Արփող

Gündem :

16 Eylül 2020 - Bu haber 53 kez okundu.  

​Rus havayolu şirketleri, Ermenistan’a uçuşlar gerçekleştirmek için başvuruda bulunuyorlar

​Rus havayolu şirketleri, Ermenistan’a uçuşlar gerçekleştirmek için başvuruda bulunuyorlar ​Rus havayolu şirketleri, Ermenistan’a uçuşlar gerçekleştirmek için başvuruda bulunuyorlar
İlk defa olarak Covid-19 pandemisi sırasında Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı, Rus havayolu şirketlerinin sadece hükümet tarafından onaylanmış ve hava sahası açık olan ülkelere değil ayn zamanda daha kapalı olan ülkelere de uçuşlar gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.

Mesela charter uçuşlar gerçekleştiren ‘AZUR air’ havayolu şirketi Rusya’nın bazı şehirlerinden Londra, Kahire ve Maldivler’e uçuşlar düzenlemek için başvuruda bulunmuşlar. ‘Nordwind’ şirketi ise Kaliningrad-İstanbul uçuşu için izin istemiş.

Aynı zamanda ‘NordStar’, ‘Ural Airlines’ ve ‘AZUR’ havayolu şirketleri Ermenistan’a düzenli uçuşlar gerçekleştirmek için başvurular yaptı.

Özel Komisyon bu meseleleri ele almak ve izin verip vermemek konusunda karar vermek için online toplantı düzenleyecek.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+