​Ermenistan Dışişleri Bakanı: Türkiye’nin kullandığı teröristler Azerbaycan’a yerleştirilecek - Gündem
28 Ocak 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Արաց / Օր : Սիմ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

16 Eylül 2020  

​Ermenistan Dışişleri Bakanı: Türkiye’nin kullandığı teröristler Azerbaycan’a yerleştirilecek -

​Ermenistan Dışişleri Bakanı: Türkiye’nin kullandığı teröristler Azerbaycan’a yerleştirilecek ​Ermenistan Dışişleri Bakanı: Türkiye’nin kullandığı teröristler Azerbaycan’a yerleştirilecek

Resmi ziyaret için Mısır’da bulunan Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan, Türkiye tarafından askeri birikimler oluşturduğuna ve yabancı teröristleri Azerbaycan’a yerleşeceğine dair bilgilere sahip olduklarını dile getirdi. Ona göre bu terörist grupları belki de artık Azerbaycan’da bulunuyorlar.

Mnatsakanyan ayrıca Temmuz ayında Ermenistan ve Azerbaycan arasında yaşanan gerginlikten sonra Türkiye’nin agresif bir şekilde tek taraflı yaklaşım gösteren bir ülke olduğunu ifade etti.

Ermenistan ve Ermeni halkına karşı bu yaklaşım Türkiye’nin hem retoriğinde, hem eylemlerinde bütün düzeylerde Mnatsakanyan’a göre ifade edildi.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Mısır’da Türkiye’nin bölgeyi istikrarsız hale getiren politika sürdürdüğünü ve kendilerinin bu politikaya karşı kararlı bir şekilde mücadele vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Zohrab Mnatsaknyan’ın sözlerine göre Türkiye böyle saldırgan politika hem Doğu Akdeniz bölgesinde, hem Kuzey Afrika’da, hem Yakın Doğuda, hem Güney Kafkasya’da sürdürmektedir.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+