Ermenistan’da dünyanın en büyük bilim ve kültür festivali gerçekleşecek - Gündem
25 Eylül 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

16 Eylül 2020  

Ermenistan’da dünyanın en büyük bilim ve kültür festivali gerçekleşecek -

Ermenistan’da dünyanın en büyük bilim ve kültür festivali gerçekleşecek Ermenistan’da dünyanın en büyük bilim ve kültür festivali gerçekleşecek

Ermenistan Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Bakanı Arayik Harutyunyan, basın toplantısı sırasında yaptığı açıklamada 2021 yılında Ermenistan’da dünyanın en büyük bilim ve kültür festivalinin gerçekleşeceğini duyurdu.

Festival çerçevesinde dünyaca meşhur bilim adamları, sanatçılar, Nobel ödülüne layık görülen birçok isim Ermenistan’ı ziyaret edecek.

Bir hafta boyunca okul ve üniversite öğrencileri için onların katılımıyla dersler düzenlenecek, konuşmalar yapılacak ve farklı etkinlikler gerçekleştirilecek.

Basın toplantısı sırasında Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Bakanı, ülkede gerçekleştirilen eğitim reformlarına da değindi ve eğitim kriterleri konusunda ilk defa Ermenistan’da böyle açık ve kapsamlı tartışmalar yapıldığını vurguladı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+