Paşinyan: Minsk Grubunun teklifleri yapıcıdır, önkoşullar öne süren taraf Azerbaycan’dır - Gündem
08 Aralık 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Տրե / Օր : Միհր / Ժամ : Բաւական

Gündem :

17 Eylül 2020  

Paşinyan: Minsk Grubunun teklifleri yapıcıdır, önkoşullar öne süren taraf Azerbaycan’dır -

Paşinyan: Minsk Grubunun teklifleri yapıcıdır, önkoşullar öne süren taraf Azerbaycan’dır Paşinyan: Minsk Grubunun teklifleri yapıcıdır, önkoşullar öne süren taraf Azerbaycan’dır

]Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Parlamentosu kürsüsünden Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatının (AGİT) Minsk Grubu Eşbaşkanlarının son açıklamasıyla ilgili yorumda bulundu.

Paşinyan’ın sözlerine göre Minsk Grubu Eşbaşkanlarının açıklaması yapıcıdır.

Başbakan, ayrıca bu süreçte Ermenistan’ın asla önkoşullar öne sürmediğini, Azerbaycan’ın ‘Karabağ sadece Azerbaycan sınırları içinde yer almalı’ diye önkoşul öne sürdüğünü vurguladı.

Ermenistan ve Azerbayca Dışişleri Bakanları arasında 21-27 Eylül tarihlerinde öngörülen görüşmeyle ilgili Paşinyan açıklık getirdi. Onun sözlerine göre bu tarihlerde herhangi bir görüşme planlanmamış ve sadece bu konuda görüşmeler devam ediyor.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a göre AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanlarının açıklaması müzakereleri devam etme konusunda kendi anlayışlarla örtüşüyorlar.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+