​San Francisco’da Ermeni yapılarına karşı düzenlenen saldırılar nefret suçları olarak ele alınıyor - Gündem
09 Aralık 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Ձոպաբեր / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

24 Eylül 2020  

​San Francisco’da Ermeni yapılarına karşı düzenlenen saldırılar nefret suçları olarak ele alınıyor -

​San Francisco’da Ermeni yapılarına karşı düzenlenen saldırılar nefret suçları olarak ele alınıyor ​San Francisco’da Ermeni yapılarına karşı düzenlenen saldırılar nefret suçları olarak ele alınıyor

ABD San Francisco Polisi şehrin Ermeni okuluna açılan ateş olayını ve ondan sonra Ermeni toplumuna ait merkezlerde yaşanan olayları nefret suçu çerçevesinde inceliyor.

ABD Polisi Ermeni toplumu temsilcilerine uyarıda bulundu ve herhangi şüpheli bir durumda mutlaka polise başvurması gerektiğini iletti.

Polis aynı zamanda saldırıları gerçekleştirenleri tespit etmek ve tutuklamak için yoğun çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.

San Francisco Examiner gazetesi Ermeni toplumuyla ilgili olayları Temmuz ayında Ermenistan-Azerbaycan sınırında meydana gelen gerginliğe bağlıyor.

Hatırlanacağı üzere 19 Eylül tarihinde San Francisco’da Ermeni okuluna doğru ateş açılmıştı. Azerbaycanlılar tarafından okulun duvarlarında Ermeni karşıtı grafitiler çizildikten sonra burada gözetim gerçekleştiren polis ekipleri olaya müdahale etti. Ayrıca 17 Eylül tarihinde San Francisco’da Ermeni kilisesine ait bir bina yakılmıştı.

Ermeni Davası Konseyinin üyelerinden Hayk Baghdasaryan’ın ilettiği bilgilere göre Ermeni iş adamları ve farklı şahıslar devamlı tehditler alıyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+