ABD Kogre üyesi Adam Schiff: Ermeni toplumuna karşı nefrete tahammül edilmemeli - Gündem
27 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Վահագն / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

24 Eylül 2020  

ABD Kogre üyesi Adam Schiff: Ermeni toplumuna karşı nefrete tahammül edilmemeli -

ABD Kogre üyesi Adam Schiff: Ermeni toplumuna karşı nefrete tahammül edilmemeli ABD Kogre üyesi Adam Schiff: Ermeni toplumuna karşı nefrete tahammül edilmemeli

ABD Kongre üyesi Adam Schiff, ABD'deki Ermeni toplumuna karşı nefret suçlarında artış yaşandığını kaydetti. Schiff kendi Facebook sayfası üzerinden bir paylaşımda bulundu.

"Ermeni toplumuna karşı nefret suçlarında maalesef artış var ve bunları tahammül edilmemeli."

San Francisco kentindeki Ermeni okuluna ateş açılması olayına da değinen ABD Kongre üyesi, ''Biz hepimiz birlikte Ermeni toplumuna karşı iğrenç ve nefret dolu saldırıları kınıyoruz" diye yazdı.

ABD polisi, San Francisco'daki Ermeni binalarına yapılan saldırıları nefret suçları olarak tanımlıyor ve soruşturmaları bu açıdan başlatıyor.

Hatırlanacağı üzere 19 Eylül'de ABD Kaliforniya Eyaleti'nin San Francisco şehrinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce Ermeni okuluna ateş edilmişti. Ermeni ‘Asbarez’ ajansının aktardığı bilgilere göre herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmamış, ancak okul tabelası hasar görmüştü. 17 Eylül'de de San Francisco'daki Surp Grigor Lusavoriç Ermeni kilisesinin yanında bulunan Ermeni Merkezi kimliği tespit edilemeyen şahıslar tarafından gece saat 04:00 sularında ateşe verilmiş ve yakılmıştı.

Temmuz ayında Azerbaycan ve Türkiye yanlısı gruplar San Francisco’da bulunan Gruzyan-Zakaryan-Vaspurakan Milli okuluna ve yanında bulunan merkezine saldırmıştı. Onlar duvarların üzerinde hakaretler yazıp Azerbaycan bayrağının renklerini boyadılar.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+