Zaharova: Azerbaycan’ın yorumu değil Rusya Dışişleri Bakanlığı՛nın resmi açıklaması esas alınmalı - Gündem
25 Eylül 2022 - Հակական տոմար - Տարի : 4515 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Արփող

Gündem :

24 Eylül 2020  

Zaharova: Azerbaycan’ın yorumu değil Rusya Dışişleri Bakanlığı՛nın resmi açıklaması esas alınmalı -

Zaharova: Azerbaycan’ın yorumu değil Rusya Dışişleri Bakanlığı՛nın resmi açıklaması esas alınmalı Zaharova: Azerbaycan’ın yorumu değil Rusya Dışişleri Bakanlığı՛nın resmi açıklaması esas alınmalı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Maria Zaharova, Azerbaycan’daki bazı haber ajanslarında yer alan iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Azerbaycan medyasında yayılan haberlerde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahiba Gafarova arasında gerçekleşen görüşme sırasında Lavrov’un “Rusya Karabağ’ın etrafındaki 5 rayonların Azerbaycan’a iadesinden yanadır” ve “Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın Karabağ meselesiyle ilgili tutumu barış yoluyla çözümünü engelliyor” cümleleri kullanıldığını iddia edilmişti.

Halbuki ne Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın resmi açıklamasında, ne de görüşmenin video kayıtlarında öyle bir cümle dile getirilmedi. Bu haberin kaynağı sadece Azerbaycan devlet medyasıdır.

Maria Zaharova Dağlık Karabağ konusunda Rusya’nın tutumunun herkesin çok iyi bildiğini ifade ederek Azerbaycan’ın farklı yorumlarına yer vermemeye çağırdı ve resmi açıklamaları esas alınması gerektiğini vurguladı.

Rusya tarafından yapılan resmi açıklamada ise Karabağ’ın etrafındaki 5 bölgelerin iadesiyle ilgili herhangi bir ifade yoktur.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+